Loading...
Türkçe English

Vatandaş Mevduattaki Parasını Konuta Çevirmeye Başladı

Homepage Posts Vatandaş Mevduattaki Parasını Konuta Çevirmeye Başladı
Share with Your Loved Ones

Vatandaş Mevduattaki Parasını Konuta Çevirmeye Başladı

Faizlerin düşmesi ile birlikte konut sektöründe ciddi anlamda hareketlenme başladı. NAZAR EMLAK Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Cevkiroğlu, vatandaşlardan yoğun telefon aldıklarını belirterek “Şu an konut alım zamanı. 1 yıl sonra bu fiyatları görmek pek mümkün değil. Vatandaş mevduattaki parayı konuta çevirmeye başladı” dedi.

Faizlerde yaşanan düşüş, konut satışlarına anında yansıdı. Son yıllarda eski havasını bulamayan gayrimenkul sektörü, faizlerin düşmesi ile birlikte nefes aldı. NAZAR EMLAK Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Cevkiroğlu, Merkez Bankası’nın faizleri düşürmesi ve bunun bankaların kullandırdığı konut kredilerine yansıması sonrası ciddi anlamda telefon trafiği yaşadıklarını belirtti. Cevkiroğlu şunları söyledi: “Faizlerin düşmesi satışlara olumlu yansıyor. Yalnızca maliyet açısından değil, motivasyona da etkisi oluyor. Anında telefonlarımızı çalmaya başladı. Merkez Bankası’nın aldığı 450 baz puanlık indirim gayet yerinde bir hamleydi. Ancak yılsonuna kadar faizlerin düşüşünde biraz daha beklenti var. Bunu da yakında göreceğizdir. Satışlarımıza da bu ciddi anlamda yansıyacaktır. Mevduat faizinde duran vatandaş artık gayrimenkul yatırımına dönüyor. Banka faizinde duran para değer kaybı yaşarken, gayrimenkul her zaman değerleniyor.”

‘’Gayrimenkul Sektöründe Alım Zamanı’’

Gayrimenkul sektöründe alım zamanı olduğunu ifade eden Hasan Cevkiroğlu “Gayrimenkulde tam alım zamanı diyebiliriz. Faizlerin aşağı çekildiği, gayrimenkul fiyatlarının uygun olduğu bir dönemden geçiyoruz. Kriz durumları her daim fırsat yaratır. Şu dönem bunu fırsata çevirme vakti. Bugün, özellikle markalı projelere yatırım yapanlar, 1 yıl sonra ciddi anlamda kazanç sağlayacaklar. alanya’da konut stoku var evet ancak talep de var. Piyasa doyma noktasına geldi demek doğru olmaz. Halen ihtiyaç var. Doğru lokasyon çok önemli” açıklamasında bulundu.

Yabancı Yatırımcılar Türkiye’ye İlgi Gösteriyor

Yabancı yatırımcıların konut sektörüne olan ilgisinden bahseden Cevkiroğlu “Antalya/Alanya Cennet bir şehir, dünyanın gözü bu şehirde. Yabancılar Alanya’yı çok seviyorlar. 250 bin dolara vatandaşlık verilmesi konusu sektöre ciddi bir ivme kazandırdı. Pakistan’dan dahi telefonlar alıyoruz. Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yaparak, vatandaş da olmak isteyenler var. Kısaca dünyanın birçok bölgesinden Türk gayrimenkul sektörüne ilgi var” diye konuştu.


For more detailed information about or postings, Call Now! [+90 242 513 68 87]

Copyright © 2018. All Rights Reserved.